Geleneksel Rıza Abi Helva Etkinliği

19 Kasım Pazar Günü Namrun Atdağı'na giderek geleneksel Rıza Abi helva etkinliğini gerçekleştirdik. Etkinliğe 50'nin üzerinde üye, eş ve çocuklarımız katıldı. 

BILBOARD GÖRSEL

Adana’da İnönü caddesinde 3 ay boyunca dönecek olan dijital bilboardda Rotarynin 7 odak noktalarındaki farkındalık görselleriyle halkın dikkatini çekmek ve Rotarynin tanınırlığının artırılmasını sağlamak.

HPV AŞI PROJESİ

Geliri dezavantajlı bölgelerdeki kız çocuklarına HPV aşısı yaptırmak için kullanılacak olan etkinliğe herkesi bekleriz. 

İLK SARAN BİZ OLALIM PROJESİ

Çukurova Rotary Kulübü üye eşlerinden oluşan örgü hobi grubu dört ay boyunca ilmek ilmek sevgi ördü.

Eşlerimizin ördüğü battaniyeleri, bebek ceketleri, patikleri, yelekleri ve berelerine ek olarak satın aldıkları yeni doğan setleri ile birlikte "İlk Saran Biz Olalım" projemiz kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ile yaptığımız görüşme neticesinde Seyhan Devlet Hastanesi Marsa Kadın Doğum Hastanesi başhekim yardımcısı Uzm. Dr. Alim Çökük ile iletişime geçerek ördüğümüz giysileri yeni doğum yapmış ihtiyaç sahibi annelere teslim ettik. Hastanede sağlık bakım müdür yardımcısı Sayın Dilek Ütkür'ün desteği ile yeni doğum yapmış anneler ile sohbet ettik ve annelerin yüzündeki gülümseme ile onlara ve yeni doğan bebeklerine umut olduk.

lmek ilmek sevgi ile ördüğümüz örgülerimiz ile yenidoğan bebekleri ilk saran biz olduk.

Dünyaya umut olması dileğiyle.......

ROTAKIDS KULÜBÜ

6 ile 13 yaş arasındaki çocukları Rotary bilincinde; yaşadıkları topluma ve dünyaya karşı sorumluluklarının farkında olmasına, takım ruhu ve liderlik becerilerini kullanarak topluma fayda sağlamalarına teşvik etmek amacıyla RotaKids kulübümüzü kuruyoruz.

Dünyaya umut olması dileğiyle..

PEYZAJ MİMARLARI ODASI MESLEKİ UYGULAMALAR PROJESİ

Sanat güzelliğin ifadesidir… Bu ifade söz ile olursa şiir, nağme ile olursa musiki, nakş ile olursa ressamlık, oyma ile olursa heykeltıraşlık, bina ile olursa mimarlık olur.” diyen Atamızın sözlerinin ışığında Çukurova Rotary Kulübü olarak Peyzaj Mimarları odası ile ortak bir proje gerçekleştirdik.

Peyzaj Mimarları Odası Mesleki Uygulamalar etkinliğinde Peyzaj Mimarları Gaziantep temsilcisi ve yönetim kurulu üyesi S. Ersin Özbadem PMO Genç üyelerimizle “Peyzajın Dünyadaki Görsel Şöleni MOSAİCULTURE” konulu söyleşi gerçekleştirdi. Çok ilgi çekici anlatımı ve görüntüleri ile görsel bir şölen havasında geçen söyleşiye Adana Peyzaj Mimarları Yönetim Kurulu 2. başkanı Ebru Turgut ve yönetim kurulu üyeleri katılım sağlayarak geleceğin Peyzaj Mimarlarına mesleki katkı sağladılar.

 TARİHİ BİNALARI KORUYORUZ OSMANİYE KÖY ENSTİTÜSÜ ZİYARETİ

Köy enstitüleri, ülkemizde eğitim alanındaki dönüşümün önemli bir parçası olarak ortaya çıkmış ve köylerdeki çocuklara kaliteli eğitim imkanı sunarak, kırsal kesimdeki toplumsal ve ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmuşlardır.

Biz de Çukurova Rotary Kulübü olarak Türkiye'nin ilk kurulan eğitim enstitülerinden birisi olan Düziçi Köy Enstitüsünü Osmaniye Rotary Kulübü Başkanı Dr. Adem Kıdık'ın aldığı özel izinle ziyaret ettik.

Tarihi binaların korunması kapsamında Adem Başkan ve Rotaryen dostlarımızla binayı gezip, binanının korunup gelecek nesillere ışık tutması konusunda nasıl katkı sağlayabileceğimizi konuştuk.

ATA'YA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ VE POLIO FARKINDALIĞI

Osmaniye Rotary Kulübünün Dumanlı yaylasında organize ettiği "Ata'ya Saygı" yürüyüşüne Çukurova Rotary kulübü olarak dönem başkanımız, üyelerimiz, eşlerimiz, çocuklarımız ve misafirlerimiz ile birlikte katıldık. Cumhuriyetimizin 100. yılında Atamıza saygımızı her fırsatta sunmaktan gurur duyuyoruz.

Dağ yürüyüşü sırasında zirvede açtığımız "End Polio Now" pankartı ile çocuk felci farkındalığı yarattık. Çocuk felcinin son bulacağı ve Cumhuriyetimizin ilelebet yaşayacağı bir gelecek için dünyaya umut olmaya devam ediyoruz.

AFAD KONTEYNER KENTİNDE KONAKLAYAN KADINLARA MAMOGRAFİ VE RAHİM AĞZI KANSERİ TARAMASI 

Tüm Türkiye 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde 7,7 ve aynı gün Kahramanmaraş merkezde meydana gelen 7,6 büyüklüğünde ikinci bir deprem ile sarsıldı. Asrın felaketi olarak kabul edilen bu depremlerden etkilenen 11 ilden birisi olan Adana'da AFAD Şambayadı Geçici Konaklama Merkezi konteynırlarında kalan depremzede kadınları Çukurova Rotary Kulübü olarak Pınar Sağlıklı Hayat Merkezi, Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM)'e götürdük.

Depremzede kadınlara KETEM'de Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Gülşen Uçar Karcı, KETEM ekibi Hemşire Hümeyra Demirci, Ebeler Zekiye Özdemir, Didem Yörük ve Ayşegül Azıcı tarafından;

Erken tanı sunumu, Demir eksikliği anemisi sunumu (Ebe Banu Kamber tarafından) yapıldı. Aydınlatıcı sunumların ardından kadınlara mamografi, smear testi ve kolon kanseri tarama testleri uygulandı.

Yakın ilgilerinden ötürü Pınar Sağlıklı Hayat Merkezi (KETEM) doktor, hemşire ve ebelerine ve ayrıca AFAD Şambayadı Geçici Konaklama Merkezi Müdürü Sayın Ali Ercan'a ve Müdür Yardımcısı Sayın Hüseyin Palas'a çok teşekkür ederiz

2430. BÖLGE 

100. YIL  CUMHURİYET BALOSU

Çukurova Rotary kulübü olarak Cumhuriyetimizin 100. yılını başkentimiz Ankara’da kulüp üyelerimiz ve Rotaryen dostlarımızla büyük bir gurur ve heyecan içerisinde kutladık.

‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.’

Mustafa Kemal Atatürk

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI BALOSU

         ADANA

Cumhuriyetimizin 100. Yıl balosunu, Çukurova bölgesindeki 8 Rotary Kulübü üyeleri ve ikiz kulübümüz olan Rotary Club of Kyrenia Cosmopolitan başkanı Olgun Topalcık, geçmiş dönem başkanı Ayten Benoit, 2021 dönem Başkanı Ben Benoit ve üyelik komite başkanı İmren Gürbaşar’ın katılımıyla coşkuyla kutladık. Geceye dönem başkanlarının eşleriyle yaptıkları sürpriz vals gösterisi damgasını vurdu.

ADANA KULÜPLERİ INTERCITY

İlk İntercity toplantımızı Güney Rotary kulübü evsahipliğinde 18 Ekim tarihinde gerçekleştirdik.

Tandoğan Rotary Kulübü GDB, Gazi Üniversitesi Mimarlık fakültesi Çevre ve Şehircilik bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Bahar Yenigül, Prof. Dr. Çiğdem Varol Özden, Gazi Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencileri Adana’nın önümüzdeki 50 yıllık şehir planlaması yapmak için şehrimize gelip çalışmalar yaptılar.

Adana ve Osmaniye Rotary külüplerinin ortak Intercity toplantısına misafir olan hocalarımız ve öğrenciler çalışmalarını paylaştı ve bizlere bilgi verdiler

SİBER ZORBALIK ve ÇEŞİTLİLİK, EŞİTLİK VE KAPSAYICILIK  FARKINDALIK EĞİTİMİ

Adana İbn-İ Sina Ortaokulu 8. sınıfta okuyan 100 öğrenciye Rotaract kulübümüzle birlikte yaptığımız ortak projede Uzman Psikolog Aylin Cucu Şangül ve Adana Barosuna kayıtlı Avukat Merve Eser tarafından iki farklı eğitim verildi. İlk eğitimde kulübümüz tarafından hazırlanan siber zorbalık videosunu izleyen öğrencilere siber zorbalık nedir ve dijital platformlarda zorbalık ile baş etmenin psikolojik ve hukuki yolları hakkında bilgi verildi. İkinci seansta eğitime katılan öğrenci ve öğretmenler kulübümüz tarafından çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık konusunda hazırlanan videoyu seyrettiler. Öğrencilere farklılıklara saygı duymanın, çeşitliliğin, kapsayıcılığın, empati yapmanın ve etik değerlerin bizleri nasıl zenginleştirdiği konusunda bilgi verildi ve farkındalık yaratıldı

ESAT TUĞBERK SPOR ŞENLİĞİ

Geleneksel olarak düzenlediğimiz 21. Esat Tuğberk spor şenlikleri 14-15 Ekim tarihlerinde geniş bir katılımla gerçekleşti. Pasta yarışmasından, tavla, dart, voleybol ve tenis gibi sportif faaliyetlere kadar türlü etkinlerin olduğu şenliğimize katılan Guvernörümüz Teoman Kaynar ve değerli Merve'ye, Guvernör yardımcılarımıza, tüm kulüp başkanlarına ve kulüp üyelerimize ve komite başkanımız İsmail Çetin'e teşekkür ediyoruz

İBN-İ SİNA İLKÖĞRETİM OKULUNA KÜTÜPHANE YAPIMI

“Kitap okumasaydım bu yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım”diyen Atamızın fikirlerini ve ışığını yaymak için Cumhuriyetimizin 100. yılında kütüphanesi olmayan İbn-i Sina İlköğretim okulunda yaptığımız kütüphanenin ve yenilediğimiz Atatürk büstünün açılışını yaptık.

Kütüphane açılışımıza Guvernörümüz Teoman Kaynar ve Merve, Füzyon ekibinden Mesut Koca, Guvernör yardımcımız Mutlu Doğru, Öğretmenler buluşuyor komite başkanı Sevil Koca, okul Müdürü İsmail Söğüt ve kulüp üyelerimiz katıldı.

Dünyaya umut olması dileğiyle...

DÜNYA KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ


Dünya Kız Çocukları Günü, kız çocuklarının güçlenmesini ve eşit fırsatlara erişimini vurgular. Bu özel gün, onların potansiyellerini keşfetmeleri ve toplumda etkin roller üstlenmeleri için bir fırsattır. Biz de Çukurova Rotary Kulübü olarak Çukurova Rotaract Kulübü ile yaptığımız ortak projede Adana Tenis Dağ ve Su Sporları kulübünde (ATDSK) tenis antrenmanı yapan kız çocuklarına bir dizi eğitim verdik. Çukurova Rotaract Kulübü dönem başkanı Aylin Cucu Şangül tarafından sporculukta mental direnç ve davetimiz üzerine etkinliğimize katılan Adana İl Sağlık Müdürlüğü eğitimcisi Ebru Sözer sporcu sağlığı konusunda farkındalık eğitimi verdiler. Kız çocuklarının eğitim, sağlık ve güvenliklerini ön planda tutarak, dünyaya umut olmasını diliyoruz..

CUMHURİYET EVLERİ BURSİYERLERİ İLE ÖĞLE YEMEĞİ

Adana Çukurova Rotary Kulübünün “Rotary Toplum Birliği” olan ve Çukurova Üniversitesi Tıp fakültesinde okuyan öğrencilere burs sağlayan Cumhuriyet Evleri yararına gönüllü hanımların sponsorluğunda bir öğle yemeği düzenlendi. Bu yemeğe katılan kulübümüz Başkanı Ersin Şendoğan 11 Ekim “Dünya Kız Çocukları Günü”olması nedeniyle uygunluğu olup gelebilen bursiyer gençlerimize “Nutuk” kitabını hediye etti. Bursiyer kız öğrencilerin gününü kutlayarak geleceğin doktorlarının hepimizin gurur kaynağı olduklarını belirtti.

“ Beni Türk hekimlerine emanet ediniz.” Mustafa Kemal Atatürk

ATATÜRK BÜSTÜ

Çukurova Rotary Kulübü olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında öncelikli hedefimiz, Atatürk'ün fikirlerini ve modern değerleri okullarımız aracılığıyla yayarak gençlerimizi çağdaş, bilinçli ve vatansever bireyler olarak yetiştirmektir. Bu bağlamda Adana'da İbn-i Sina İlkokulu ve İbn-i Sina Ortaokulu bahçesinde bulunan Atatürk büstünü yeniledik ve okul müdürüne teslim ettik. Tüm okulların Atamızın ışığı ile aydınlanması dileğiyle..

KİTAP BAĞIŞI

12. Toplum Liderleri Geliyor ve Ufuk Geliştirme Programımıza ( TLG) katılan ve şu anda Van’ın Gürpınar ilçesi Tutmaç ilkokulunda öğretmenlik yapan Doğan Payzın öğretmenimizin öğrencilerine okuma yazma setleri bağışında bulunduk

SİBER ZORBALIK FARKINDALIĞI İÇİN VİDEO PAYLAŞIMI

Yaygın teknoloji kullanımı maalesef özellikle gençlerin ve çocuklarımızın maruz kaldığı “Siber Zorbalık” kavramını hayatımıza soktu. Adana Çukurova Rotary Kulübü olarak, Çukurova Rotaract Kulübü ile birlikte ortak hazırladığımız projemizde; Çukurova Rotaract kulübü dönem başkanı Aylin Cucu ŞANGÜL ile “Siber zorbalık nedir, siber zorbalığa uğrayan çocuklarımıza nasıl yardımcı olabiliriz” konusunda bir video hazırladık. Ebeveynlere ve tüm izleyenlere farkındalık yaratacağına inandığımız videomuzu paylaşmak istiyoruz.

Dünyaya umut olması dileğiyle.

MERSİN KIYI TEMİZLİĞİ

Adana Çukurova Rotary kulübü olarak Çukurova Rotaract kulübümüzle aynı gün eş zamanlı kıyı temizliği gerçekleştirdik. Kulüp üyelerimiz, üye eşlerimiz ve çocuklarımız ile birlikte çok geniş bir katılımla biz Mersin Taşucu sahillerinde kıyı temizliği yaparken Rotaract kulübümüz aynı gün ve aynı saatlerde Adana Karataş sahillerinde kıyı temizliği yaptılar. Doğanın temiz tutulması ve korunması için farkındalık yaratacak bu etkinliğimizin dünyaya umut olmasını diliyoruz…..

ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR VE ANNELERİ İÇİN YAZ KAMPI

Değerli Rotaryen Dostlarımız, Bu yıl 3.sü düzenlenen Adana- Karataş daki Özel Gereksinimli Çocuklar,Gençler ve Anneleri için Yaz Kampını tamamladık. Adana,Osmaniye,Kayseri ve Antakya’dan kampımıza katılan anne ve çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

Hayatlarında unutamayacakları bu 4 gün için başta aylardır birlikte çalıştığımız Proje Paydaşlarımız Biz De Varız Destekleme Derneği’ne, Çukurova Belediyesine,Karataş Belediyesine, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Adana İl Müdürlüğüne, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne, Karataş Kadın Gelişim, Üretim ve İşletme Kooperatifine, Karataş Derin Deniz Otel’e, Çukurova Rotaract Kulübüne ,Metropol Gazetesine, kampta annelere eğitim veren Klinik Psikolog ve Uzman Psikologlara, Kampta anne ve çocuklara sponsor olarak projemize ortak olan Kayseri, Taşköprü, Adana, Seyhan,Tepebağ, 5 Ocak ve Diyarbakır Rotary kulüplerine, Üyemiz Rtn.Müslüm Doğru’ya, 2440. Bölge Etkinlik ve projeler Guv.Yardımcısı Kemal Nas’a, kulübümüzün bu proje için geçtiğimiz Mart ayında gerçekleştirmiş olduğumuz koromuzun konserine katkı veren tüm üye ve eşlerimize ve tabii ki bu projenin gerçekleşmesinindeki büyük pay sahibi ,4 gün boyunca kampta bulunarak emek veren geçmiş dönem başkanımız Tayfun Sevimli’ye en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca Gala Gecemize katılarak şeref veren Milletvekilimiz Sn Müzeyyen Şevkin’e, Çukurova Belediye Başkanımız Sn Soner Çetin’e, Karataş Belediye Başkanımız Sn Necip Topuz ve Gelecek Dönem Guvernörümüz Sevgili Kerem Muradi’ye bilhassa teşekkürü borç biliriz

TEMEL EĞİTİM VE OKURYAZARLIK AYI

  "ÖZGÜL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ "


“Temel Eğitim ve Okuryazarlık” ayı kapsamında; öğrencilerin akademik ve duygusal süreçlerini olumsuz etkileyen bir durum olan özgül öğrenme güçlüğü konusunda toplumda farkındalık yaratmak amacıyla hazırladığımız videoyu paylaşmak istiyoruz.

Tüm öğrencilere ve velilere sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı olmasını diliyoruz.

Dünyaya Umut Olması dileğiyle…

KÜRESEL BAĞIŞ PROJESİ

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ BALCALI HASTANESİNE AMBULANS TESLİMİ

3620. Bölge Güney Kore Rotarynin destekleri ve Geçen dönem Guvernörümüz Emre Öztürk’ün ve Vakıf Ana Komite Başkanımız ve 2015-16 Dönem Guvernörü Canan Ersöz’ün destek ve katkılarıyla geçen dönem başlatılan Küresel Bağış proje kapsamında temin ettiğimiz Ambulansı bugün Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesine Dönem Guvernörümüz Teoman Kaynar, eşi Merve ve kızları Uğur’un da katıldığı sade bir törenle teslim ettik. Törende Başhekimin “Ambulans tam istediğimiz zamanda geldi . Rotary’e ne kadar teşekkür etsek azdır” sözleri mutluluğumuzu bir kat daha artırdı.

Törende Guvernör yardımcıları Tuncay Coşkun ve Aycan Aktürk ,Taşköprü Rotary Kulübü Başkanı Aslı Selim Arıemre , 5 Ocak Rotary Başkanı Can Okumuş, Gençlik Değişim Ana Komite Başkanı Prof.Kemal Atilla , Serviks Kanseri ve HPV aşısı farkındalık Komite Başkanı Prof. Cüneyt Evrüke, geçen dönem projeyi başlatan kulübümüz 2022-23 Başkanı Tayfun Sevimli , Külübümüz üye eşi Nefroloji Bölüm Başkanı Prof.Neslihan Seyrek, 5 Ocak Rotary geçen dönem Başkanı Cevahir Can ve Balcalı Hastanesi Başhekimi ve yardımcıları hazır bulundu

ÇANAKKALE YÜZME YARIŞLARI

Cumhuriyetimizin 100. yılında, Çanakkale Rotary Kulübü tarafından 36.'sı düzenlenen, Çanakkale Yüzme Yarışlarına, kulübümüzü temsilen profesyonel kanal yüzücüsü Murat Öz katıldı. Bu anlamlı yarışmada Adana Çukurova Rotary Kulübü olarak varlık göstermenin gururunu yaşadık.

ORMAN YANGINLARINA FARKINDALIK YARATMAK İÇİN VİDEO PAYLAŞIMI

Doğal ekosistem için ciddi tehlike içeren bir doğal afet olan orman yangınları yaz aylarında Türkiye ve dünya gündeminde geniş yer tutmaktadır. Çanakkale’de oluşan ve hepimizi derinden etkileyen orman yangınlarına dikkat çekmek ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla yaptığımız videoyu sizinle paylaşmak istiyoruz.

ÇEŞİTLİLİK EŞİTLİK VE KAPSAYICILIK

Barışın sağlanması ve anlaşmazlıkların çözümü daha adil, hoşgörülü ve sürdürülebilir bir dünya inşa etmektir. Bunun gerçekleşebilmesi için hayatımızın her alanında çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık ilkelerinin uygulanması gereklidir ve çok önemlidir. Çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık kavramlarına toplumda farkındalık yaratmak amacıyla hazırladığımız bu videoyu barışın sağlanacağı ve anlaşmazlıkların çözüleceği bir dünyada umut olması dileğiyle sizinle paylaşıyoruz

ADANA ODA MÜZİĞİ FESTİVALİ

Geçen yıl birincisi yapılan Adana Oda Müziği Festivalinin bu yıl İkincisinin gerçekleştirilebilmesi için (2. Adana Oda Müziği Festivali) Adana ve Osmaniye’de faaliyet gösteren 9 Rotary Kulübü tarafından Festivalin desteklenmesi kararı alındı ve Festival Düzenleme Komitesi ile temas kuruldu. Rotary Kulüpleri tarafından verilen destek karşılığı festival kapsamında gerçekleştirilecek 4 konsere ait toplam 450 adet biletin 250’si ile daha önce herhangi bir konsere gitmemiş ve konserlerin akışını engellemeyecek durumda olan erişkin, çocuk, engelli ve özel gereksinimli erişkin ve çocukların konserlere dinleyici olarak katılımının sağlanması ve geri kalan 200 biletin de Festivalin Adana’da tanınırlığının arttırılması amacıyla davetiye olarak dağıtılması veya satılarak gelir elde edilmesi

ROFİFE KENT JÜRİSİ

Rotary Kısa Film Festivali "ROFİFE" demokratik yapısıyla 14 yıldır Türkiye'nin en katılımcı film festivalidir. ROFİFE'ye katkı sağlamak üzere Adana Rotary, Çukurova Rotary ve Güney Rotary Kulüpleri olarak kent jürimizi kurmuş bulunuyoruz. 

KISA DÖNEM YAZ KAMPI

Kısa dönem yaz kampımızın kapanış yemeği ve sertifika töreni yapıldı.

Pazar günü çocuklarımızı uğurluyoruz

EAST MED FUN AND CULTURE CAMP

Kısa dönem gençlik programı çerçevesinde Avrupa'nın 10 farklı ülkesinden 15-17 yaş aralığında 19 öğrenciyi 10-23 Temmuz tarihlerinde iki hafta boyunca misafir ettik. Projeyi kulübümüzle beraber Adana, Seyhan ve Güney Rotary kulüpleri ile ortak gerçekleştirdik.

ENGELSİZ DİŞLER NEŞELİ GÜLÜŞLER (ZİÇEV)

ZİÇEV bünyesinde yaşları 4 ila 35 arasında değişen engelli bireylere diş taraması yapıldı ve ağız hijyeni konusunda eğitim verildi. Ortodontis doktor Eylül Günüşen gönüllü olarak katkı sağladı.

Bu projemizi ZİÇEV’e 250 adet diş hijyen seti ve kurum personeli ve zihinsel engelli bireyler için 250 adet kapri pantolon bağışı ile sürdürdük.


KIRSALDA YAŞAYAN ÇOCUKLAR İÇİN YAZ KAMPI

Keleynak Havacılık ve İzcilik kulübü ile birlikte 24-29 Temmuz tarihleri arasında Adana'da Abdioğlu köyündeki çocuklar için yaz kampı düzenlendi. Çeşitli etkinliklerin yer aldığı kampımızda öğrenciler hem eğlenip hem de öğrenme fırsatı yakaladılar.

YENİ ÜYE KABULÜ

17 Temmuz 2023 tarihinde kulübümüze yeni bir üye alarak daha da güçlenip büyüdük. Yeni üyemiz Mehmet Tarık Narcı'nın rozetini Guvarnör yardımcımız Mutlu Doğru taktı. Avukatlık mesleğini yürüten M. Tarık Narcı evli ve iki çocuk babasıdır.

KALP SAĞLIĞI İÇİN FARKINDALIK PROJESİ

Kardiyoloji alanında mesleğini sürdüren Uzm. Dr. İlkut ÖZER, mevsim normallerinin çok üzerinde geçen yaz aylarında kalp sağlığının önemine dikkat çeken toplumda farkındalık yaratan bir video paylaştı.

İKİZ KULÜP ANLAŞMASI

Dünyaya umut olma hedefimize sınırların dışına çıkarak ulaşma yolunda bir adım daha attık. 2452. bölge Rotary Club of Kyrenia Cosmopolitan ile ikiz kulüp protokolünü imzaladık. Girne'de gerçekleşen imza töreninden sonra RC of Kyrenia Cosmopolitan'ın ev sahipliğinde Girne amfi tiyatroda düzenlenen Winds of Rotary çok sesli senfoni konserine katıldık.

ANITKABİR ZİYARETİ

Cumhuriyteimizin kurucusu Ulu Önderimiz Atatürk'ü ebedi istirahatgahında ziyaret ettik ve ona bir kez daha bağlılığımızı haykırarak onun aydınlattığı yolda kararlı bir şekilde yürüyerek Cumhuriyet'imizin ilelebet payidar kalması için var gücümüzle çalışacağımıza ve bu sözümüzü gelecek nesillere de aktaracağımıza dair söz verdik. 

100. YIL ANIT PROJESİ MADALYON

Başkanlar tanışma toplantısında Guvernörümüz Teoman Kaynar tarafından görevlendirilerek geliri 100.Yıl Anıt Projesinde kullanılmak üzere gümüş ve altın renkli madalyonları ürettirdik ; reklam ve satışını üstlendik ve tüm 2430. Bölge Kulüplerine ve 2420 ve 2440 Bölge Kulüplerine satışa çıkardık. 2430 Bölge Projesi olarak İskenderunda Anıt Park yapılacak. İskenderun'da gerçekleşecek bu projede Çukurova Rotary Kulübü 2430. Bölge ile beraber ana paydaşlardan biridir.